Bilgi Forum


 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» fiber internet ya da adsl?
Çarş. Tem. 03, 2013 4:12 am tarafından 7200

» okçuluk hakkında tavsiye?
Çarş. Tem. 03, 2013 4:07 am tarafından 7200

» Ramazan
Ptsi Ağus. 13, 2012 12:25 am tarafından bilgi küpü

» kamyon oyunları
Çarş. Ara. 14, 2011 12:11 am tarafından arabaoyunu

» kamyon oyunları
Çarş. Ara. 14, 2011 12:11 am tarafından arabaoyunu

» araba yarışı
Çarş. Ara. 14, 2011 12:09 am tarafından arabaoyunu

» araba oyunu oynama
Çarş. Ara. 14, 2011 12:06 am tarafından arabaoyunu

» Süper jip oyunu
Çarş. Ara. 14, 2011 12:04 am tarafından arabaoyunu

» takside öpüşme oyunu
Paz Ağus. 28, 2011 10:29 pm tarafından yupti

Menü
Forum
Portal
Özel Mesajlar
Sık Kullanılanlara Ekle

Paylaş | 
 

 ALLAHU TEÂLÂ’NIN VARLIĞININ İSPATI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
CİHAD-I AŞK
Süper Üye
Süper Üye
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 249
Nerden : malatya
Kayıt tarihi : 04/10/08

MesajKonu: ALLAHU TEÂLÂ’NIN VARLIĞININ İSPATI   Paz Ara. 28, 2008 9:47 pm

ALLAHU TEÂLÂ’NIN VARLIĞININ İSPATI


''Şüphe yok ki göklerde ve yerde mü’minler için (Allah’ın varlığına dair) deliller vardır.'' (Casiye : 3)


Resim...............Ressam

Aslı..................Yaratan


Nasıl bir resim gördüğünüz zaman o resmi yapan bir ressam oldugunu kabul edersek kâinattaki resimlere de bakacak olursak kâinattaki varlıkları da bir yaratanın oldugunu kabul etmemiz gerekir. Kâinattaki varlıklara (resimlere) bir bakalım: Dünyamız güneşin etrafında dönmektedir. Eğer dünyamız güneşe biraz daha yakın dönseydi yanacaktı. Biraz daha uzak dönseydi donacaktı. Dünyamızı tam dengede döndüren kimdir?

Bazen ufacık füzelere uçaklara dahi hakim olamazken o akıl almaz hız ve büyüklükteki yüz milyonlarca kütlenin (gezegenyıldıznebula...) en ufak bir hata dahi yapılmadan gezdirilmesine neden olan kimdir?

Parçalanan yaşlanan gezegenler çürüyen bitki hayvan ve insanlar ile her yer (gökyüzü yeryüzü) çöp pislik olacağına bir düzen içinde çöpleri temizlik görevlilerine (kara delik böcek kurtsolucanlara...) toplatan kimdir?

Atmosferdeki su karbondioksit oksijen ve azotun devredilmesindeki ahengi nizam ve intizami bildigimiz için yagmur yerine “kezzap” adını verdigimiz nitrik asitin yağabileceği aklımıza dahi gelmez degil mi?Oysa ki atmosferin % 80’ini teşkil eden azot gazı yıldırım ve şimşeklerin tesiri altında oksijenle birleşir. Bu oksitlenme sonucunda nitratların meydana gelmesine yarayan azot oksitleri teşekkül eder. Yani ilmen havadaki her elektriklenmede nitrik asit yağmurunun meydana gelmesi için bütün şartlar hazırdır.... Ancak şimşek çaktığında damla damla merhamet ve rahmet yağar. Ve bize haddimizden fazla değer veren yüce kudrete bütün mahlûkat sükreder.

Üzerimize her an kezzap yagabilmesinin mümkün oldugunu bilen kimya âlimi Prof. Dr. Arthur Macomb bu konuda sunlari söyler: “Ne zaman şimşek çakıp gök gürlese semâdan yağmur yerine nitrik asit yağacak diye soluğum kesilir rengim kaçar sığınacak bir yer ararım. Çünkü havada nitrik asit teşekkülü için bütün şartlar hazırdır.”

H2 + O = su ( söndürücü )

H (Hidrojen) yanıcı O (Oksijen) yakıcı

Yanıcı ve yakıcı iki madde bir araya gelince yangına neden olacağına tam tersine söndürücü olmaktadır.Bunu ayarlayan kimdir?

Diş doktoru yıllarca okuyup makineler yardımı ile takma dişler yapmaktadır. Bu dişler kırılsa bize haber veremez. Fakat binlerce senedir ağzımızdaki dişler çürümeye baıladığı an alarm sistemi (sinir sistemi) ile bize haber vermektedir. Takma dişi doktor yapabiliyorsa çok daha ileri teknolojiye sahip ağzımızdaki dişleri yapan kimdir?

Ağzımızdaki dişlerin sıralanısı: 32122123 = üst çene

32122123 = alt çene

Dişlerimizi böyle simetrik olarak dizen kimdir?

Gazete yaprakları ile aynı kalınlıkta olan ağaç yaprakları fabrika gibidir. Oksijeni alır karbondioksit verir içinde damarlar vardır içinde yeşil renk veren klorofil maddesi vardır . Yaprağı “ oksijen fabrikası” şeklinde yaratan kimdir?

İnsanlar henüz ot ve suyla çalışan karşılığında süt veren bir fabrika yapamamışlardır. Fakat milyonlarca senedir milyarlarca çoğalan yürüyen büyüyen duvarlarından (derisinden) faydalanılan makinelerden (etlerinden) yemek yapılan sadece ot ve su karşılığında bize süt veren fabrikaları yaratan kimdir?

İnsanlar Cenâb-ı Hakk’ın yarattığı odundan ancak tahta tahtadan masa ve sandalye gibi seyler yapabilmektedir. O Kadîr-i Mutlak ise odundan meyve yapıyor yaprak ve çiçek çıkarıyor. Demek ki iş odunda değil ustadır.

Bir iplik fabrikasi düşünelim; irili ufaklı yürüyen çoğalan incecik fakat çok sağlam iplikler üreten bir fabrika. Insanlar nokta büyüklügünde böyle fabrikalar yapamamışlardır. Fakat binlerce çeşidiyle milyonlarca bir yaratıcı tarafından yaratılmıştır ; ipek böceği örümcek!... O kimdir?

Yağmur gökyüzünden tane tane yagmaktadır damlacıklar birleşip sel olarak yağmamaktadır. Buna engel olan kimdir? Her yıl yağan kar tanecikleri milyonlarcasını her seferinde her biri ayri ayri desenlerle gökyüzünden bize yollayan gökyüzünde birleştirip çığ olarak göndermeyen kimdir?

Uzayın akıl almaz derinlikleri içinde günesimiz gibi 200 milyar günesi ihtiva eden Samanyolu Galaksisi’nde yaşıyoruz. Samanyolu ise varlığı kanıtlanabilen en az 300 milyar galaksiden sadece bir tanesidir. Bu dev evreni düzen ve uyum içinde yaratan yaşatan kimdir?

“Dünyada hiçbir delil kalmasa bile bir mikrobun hayati bana Allah’i ispat etmeye yeter. “ LUIS PASTEAUP

ELEKTRİKLİ YILAN BALIĞIBUNU DA EDISON MU BULDU ACABA ? ...FİL BALIĞI - ELEKTRİK RADARLI...-ALLAH (C.C) NİÇİN GÖRÜNMEZ


Eger Allah görünseydi imtihan diye bir şey kalmazdı. Allah görülmeyecek ki o görülmeyen Allah’ı bulan insan mükâfat ( cennet ) kazanabilsin. Ayrıca daha Allah’ın yarattıklarını görememekteyiz:

Küçük seyleri göremeyiz : Mikrop atom hücre....

Büyük seyleri (-n tamamını ) göremeyiz: dünya ay okyanus...vs...

Özelliği görünmez olanları göremeyiz: Rüzgar ısınlar (alfa beta gama ultraviyole kızıl ötesi...) ses-radyo dalgaları akıl üzüntü sevinç elektrik...Bizim görme oranımız 1.000.000/3.5’tur. Yani çevremizde var olan 1000.000 varlığın sadece 35 unu görebiliyoruz...O halde bizler daha Allah’in yarattıklarını göremiyoruz. Görülmeyen seyleri yaratan Allah’i hiç göremeyiz.

ALLAH YARATANDIR


Soru:Allah her şeyi yaratandır. Peki (haşa) O’nu yaratan kimdirvar mıdır?

Allah yaratan olduğu yaratılan olmadığı için Allah’tır. Eğer bir tanrı yaratılan iseo zaman o tanrı değildir O’nu yaratan ama yaratılmayandır Tanrı ..Her seyin başıbirtekvahidül-ehad olan Allah’tır.

4 - 3 - 2 - 1 - 0

4’ün var olması için 3’e ihtiyaç vardır.3 olmadan 4 olmaz.3’ün var olması için 2’ye 2’nin var olması için (iki adet) 1’e ihtiyaç vardır.1 olmadan 2 2 olmadan 3 olmaz. Fakat;1’in var olması için sıfır’a ihtiyaç yoktur. Çünkü sıfır hiç yok boşluktur. Boştan hiçten 1 olmaz. O halde her şeyin başi 1’dir. Bir’den 2 ondan 3 çıkmıştır. O Bir’de Vahidu’l-ehad olan Allah’tır.

Bir tren ve vagonlarını düşünelim:

V3 - V2 - V1 - LOKOMATIF

V3’ü çeken V2’dir.V2’yi çeken V1’dir.V1’i çeken ise lokomotiftir. Lokomotifi çeken nedir diyemeyiz. Çünkü lokomotif çeker ama çekilmez. Onun hareketi kendindedir.

Bizim (V3) var olmamıza sebep olan anne-babamızdır. Onların var olmasına da anne-babaları (V2) sebeptir... Bu Hz-Adem Hz-Havva’ya dek gider. Peki Hz.Havva ve Adem'i yaratan kimdir. Cevap:Allah’u Teala .Peki (haşa) Allah’ı yaratan kimdir diye soramayız. Çünkü Allah yaratandır ama yaratılmaz. Tıpkı lokomotifin çeken ama çekilmez oldugu gibi....

( Not : Bazi insanlar “ BENZETME “ sanatına - işlerine geldigi an - önyargılı yaklasmaktadırlar ... : Yukarıdaki lokomotif örneği bir kıyas ve benzetme sanatı üzerine kurulmus bir örnektir. Tıpkı “ Aslan gibi adam “ cümlesinde oldugu gibi . kimse bu cümleyi duyunca aslan- insan karısımı bir yaratığı gözönüne getirmez. Yukarıda da bir kıyas yapılmıstır Allah’u Teala ( HAŞA ) bir trene benzetilmemiş trendeki bazı özelliklerden kıyasla Allah ‘ın bazı sıfatlarına atıfta bulunulmuştur. Yoksa Allah’in ( HAŞA ) bacası tekeri vardır... ?! iddiasında bulunan yoktur. ... )

“ Allah'ın her yarattığı bir fabrika bilgisayar makine robot...... gibidir. Yaratılan her varlık planlanmış proğramlanmış çoğalacak şekilde dizayn edilmiştir. “

Allah ; HalıkVahidRabSamedİlah.....tir.

NOT :BIR KARDESIMIZDEN MAIL VE CEVABIMIZ :
" ...merhabalar ben bir üniversite öğrencisiyim ve ateist olan bir arkadaşıma Allahın varlığını ispatlamak istedim. onun takıldığı konu malum olan yatarılma konusu...bu linkte Allah yaratandır kısmında yazılan yazıların hepsinin matematiksel ve fiziksel açıklaması var. yane ben ona bunları söylediğimde onun vereceği cevabı bildiğim için sizde de daha gerçekçi örnek bulmanızı öneririm mesela orada yazdığını 1 rakamıda iki tane 0.5 den meydana gelir oda iki tane 0.25 den diye gidiyor.vagonun ise açıklaması momentin dönmesinden ve basınçtan kaynaklanıyor.yani kısacası verdiğiniz örneklerin açıklaması var.gerçekten insanlları hayrete düşürecek örnekler vermek lazım."

SELAMUN ALEYKUM.KARDESIM...1 BIRDIR...05 ISE YARIM ..YANI BIR GIBI BUTUN DEGILDIR...YARIM ARABA BIR ARABA DEGILDIR...DORT PARCAYA AYRILMIS ARABA TOPLANINCA YURUYEN BIR ARABA ETMEZ... YANI BIR BIR BUTUNDUR VE VARLIKLAR ALEMINDE BIR DEGERI VARDIR...AMA 05...025...BUNLAR SADECE MATEMATIKTE ISE YARAR...AMA VARLIKLAR ALEMINDE VAR OLANLARDAN BAHSEDERKEN BIR " 1 " OLMALI...O BIR OLMADAN HIC BIR SEYE BASLAYAMAYZI...CEYREK ADAM OLUDUR...DORT CEYREK TOPLAMI BIR CANLI ADAM ETMEZ...BILMEM ANLATABILDIM MI...KONUMUZDA VAR OLMANIN ISPATI ILDUGUNA GORE VAR OLANI ANLATMAK ICIN BIR KAVRAMINI VE ONUN ICERDIGI ANLAMI KULLANMAK ZORUNDAYIZ... ATEIST KARDESIMIZ EGER VARLIGI KONUSUNDA SUPHEYE DUSMEMIS ISE ARTIK ATEIST DEGILDIR ZATEN...!SADECE IKINCI ASAMA OLAN YARATILMAMASI KONUSUNDA SUPHESI VAR DEMEKTIR KI ONUN DA " KENDI CAPIMIZDA " CEVABIMIZ BU ...! TREN KONUSUNU ACIKLADIK ASLINDA TESBIH SANATINDA BENZETILEN ILE BENZENEN ARASINDA % 100 BENZERLIK OLMASINA GEREK YOK... DAG GIBI ADAM DENINCE ADAMIN SAGI SOLUNDA TAS TOPRAK ARANMAZ..SADECE IRILIGI IKI TARAFTAKI ORTAK YONDUR...OKUZ GIBISIN DEYINCE BIRINE " AMA KUYRUGUM YOK..." FALAN DERSE ZATEN OKUZLUGUNU ITIRAF ETMIS OLMAZ MI ... BU ORNEKTE DE TREN- HASA -ALLAH'LA KIYASLANMIYOR SADECE ILK MUHARRIK - HAREKET ETTIREN " AMA HAREKET ETTIRILMEYEN OZELLIGI KIYASLANIYOR... HASA RABBIMIZE CIVATA KOMUR BASINC ..IZAFE ASLA ETMEYIZ...SELAM VE DUA ILE

ALLAH BİLİMİN BİZZAT KURAMCISIDIR !TAKLİTLERİNE İNSANLAR "MUCİZE " DERKEN ORJİNALİNİ YAPANI NASIL İNKAR EDEBİLİR Kİ ?


İnsanlarIn Teknoloji adIna yaptIklarI tüm yenilikler aslInda yüce yaratIcInIn yarattIklarInIn kötü amatörce birer taklidinden başka bir sey değildir. Hem de her biri daha az kapsamlı hatalı çok enerji gerektiren iri az kullanışlı cansız çoğalamayan büyüyemeyen ...kötü birer taklittirler. Daha çok uzatılabilecek listeyi kıyaslamak için inceleyip her biri üzerinde tek tek düşünelim:
ELDEKİ TEKNOLOJİYE BAKAR MISINIZ ...?!

Bilim adamları geliştirilen biyonik kol bacak göz ve kulak gibi organlarla vücudu ağır hasar gören kişilerin eski hallerinden daha sağlıklı hale getirilebileceğini açıkladı
ABD'nin San Francisco kentinde düzenlenen "Deneysel Biyoloji 2006 Konferansı"nda önceki gün söz alan bilim adamları günümüzde geliştirilen biyonik kol bacak göz ve kulak gibi organlarla vücudu ağır hasar gören kişilerin eski hallerinden daha sağlıklı hale getirilebileceğini söyledi. İşte son yıllarda geliştirilen biyonik organlara birkaç örnek:

Biyonik göz: ABD'nin Stanford Üniversitesi'nden Doktor Daniel Palanker'ın geliştirdiği "retinal proaaa" taşınabilir bir mini bilgisayar üzerinde video kamera bulunan bir gözlük göze yerleştirilen bir pil ve ışığa duyarlı bir çipten oluşuyor.

Biyonik kulak: Almanya'daki Saarland Üniversitesi'nden Profesör Werner Nachtigall ve Doktor Stefan Launer'in geliştirdiği yeni teknikte sesleri algılayan bir çip kulağın arka yüzeyine yerleştiriliyor. Bu çip kulağın içine nakledilen bir alıcıya radyo sinyallerine çevirdiği sesleri iletiyor. ( Milliyet :06.04.2006 )


En son aslan tarafından Paz Ara. 28, 2008 9:49 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
CİHAD-I AŞK
Süper Üye
Süper Üye
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 249
Nerden : malatya
Kayıt tarihi : 04/10/08

MesajKonu: Geri: ALLAHU TEÂLÂ’NIN VARLIĞININ İSPATI   Paz Ara. 28, 2008 9:48 pm

İnsanların yaptığı Teknik buluş Allah’ın yarattığı :

Sentetik sera taklit...........................Doğal orjinal

Diyaliz makinesi..................................Böbrek

Lamba kalorifer...................................Güne� �

Baraj Havuz.........................................Deni z Okyanus

Yapay çiçek..........................................� �içek

Yapay meyve........................................Meyve

Vantilatör....................................... .......Rüzgar

Heykel Robot.......................................insan

Uçak............................................. .........Kuş

Lens.............................................. ........Göz merceği

Deniz altı............................................. .Balık

Proaaa el ayal.......................................El ayak

Oyuncak bebek.....................................Bebek

Buzdolabı........................................ .......Kutuplar kar

Bilgisayarlı araba...................................At

Şofben........................................... .........Golfsitrim

Radar............................................. .........Yarasa

Takma diş.............................................. .Diş

Süt fabrikası........................................ ....İnek

İplik fabrikası........................................ ..Örümcek ipek böceği

Bilgisayar........................................ ........Beyin

Elek Süzgeç.......................................... ..Ozon tabakasiı

İçki............................................ ...............Su sütmeyve suyu...

Oksijen tüpü............................................ .Atmosfer

Elektrik kablosu.......................................Dama r

Halı............................................. ..............Doğa (Renkli)

Kubbe (Direkli)........................................G ökyüzü (Gök kubbe)

Elektrik.......................................... ..........Elektrikli yılan balığı

Topaç (Yerde)..........................................D ünya (Boşlukta)

Anten............................................. ...........Hayvanların anteni

Oyuncak hayvan.......................................Hayva n

Saz teli.............................................. ........Ses telleri

Müzik aleti............................................. ...Bülbül

Çamaşır makinesi......................................Kalp Böbrek

Radyo alıcısı........................................ ......Kulak

Bayrakta yıldız.......................................... .Yıldız

Dürbün.......................................... ..............Kartal gözü

Küre............................................. ...............Dünya

Kamera............................................ ............Göz

Akvaryum.......................................... ..........DenizOkyanus

Deprem ölçer........................................... ...Köpekkuşfare

Parfüm........................................... ..............Tabiat kokusu

Elektrik.......................................... ..............Yıldırımateş böcegi

Müzik sesi.............................................. .....Tabiat(kussurüzgar..sesi)

Laboravatuar...................................... .........Yaprakmidetopraktohum

Yağmur bombasi........................................Ya� �mur sistemi

Solunum cihazı..........................................A kciğer

Filitre........................................... ................Yaprakorman

Savunma sistemi..........................................S inir sistemiBademcikağrıakyuvar

Teyp..............................................................Hafıza

Fotograf makinesi.......................................Göz

Telefon.........................................................Kulak

Mimar...........................................................Bal arısıkuşkarınca

Meyve fabrikası...........................................Ağaç

Sebze fabrikası.............................................Bitki

Gece lâmbası.................................................Ay

Saat..Düzeni..................................................Ay dünya güneş sistemi samanyolundaki dakiklik

Ambalaj kâğıdı..............................................Meyve kabuğu

Mıcır fabrikası..............................................Dere ırmak

Bomba..........................................................Yanardağ Karadelik Güneş patlaması

İlaç (Yan tesirli)...........................................Doğal vitaminler

Asansör.........................................................Yer çekimi

Dalga............................................. ................Yapay dalga

Savunma sistemi........................................... .Boynuz diş kanat kamuflaj.....

Elektronik program (Otomatik pilot pusula)...........Içgüdü

Paraşüt .................................................. .........Hindi bağ çiçeği

Şeker............................................ ....................Bal

Saksıda çiçek........................................... ........Dünyada tabiat

Ressam............................................ ................Musavvir

..................... .......................................... .........................

Topragı renkli kokulu ambalajlı desenli çesitli tat ve sekillerle meyve ve sebze haline getiren birer meyve - sebze fabrikası olan bitkileri yaratan ( her an bu üretimi gözümüzün önünde yaptikları için bu ileri teknolojiyi farkedememekteyiz ! ) yüzen elektirik santrali ; elektirikli yılan balığını ot ve suyu süte çeviren yürüyen çogalan süt fabrikasi inekleri koyunları diyaliz makinasından daha kapsamlı elektirik onarım bakım masrafi olmayan böbrekleri otomatik motorlu kalbimizi pilotsuz benzinsiz uçan dünyamızı ....yoktan kıstassız örneksiz yaratan Yüce Yaratıcı Allah'ın ilmini yüceliğini kudretini ne yazikki her zaman farkedememekteyiz

Allah'ın her yarattığı bir fabrika bilgisayar makine robot...... gibidir. Yaratılan her varlık planlanmış programlanmış çoğalacak şekilde dizayn edilmiştir.

Not: Uçak olmasaydı kuş yine olurdu. Ama kuş olmasaydı Uçak olmazdı.... Böyle yüce bir yaratıcı tesbihe lâyıktı r:

Sübhanellah: Ey Allah’ım sen bir seyi yaptığın veya yarattığın zaman en güzel şekilde yapar ve yaratırsın. (Gezegenleriyle atomlarıyla canlılarıyla...)

Elhamdülillah: Ey Allah’ım ben sana şükreder teşekkür ederim ( verdiğin sağlıklı organlar ve tüm rızıklar için) ve yarattığın bu kainata bakıp seni överim.

Allah’u Ekber: Ey Allah’ım sen en büyüksün. Her şeyin en iyisi en mükemmeli sensin Ya Rabbi.

Görüldügü gibi teknoloji mucize ve kerametleri çok geriden takip etmektedir.

ALLAH KAİNATI NİÇİN YARATMISTIR
?

Allah’u Teala insanları sevdiği için yaratmıştır.Allah insanları seviyor çünkü nefes alsın diye Oksijeni yarattı içsin diye suyu yesinler diye bitkilere emretti toprağı meyve sebzeye hayvanlara bitkileri et süt yumurta bala dönüştürmektedir.Bütün kainat insanlara hizmet etsin diye yaratılıştır.Allah insanları sevdiği için cenneti yaratmış cennete gidebilelim diye Allah Kur’an’ı göndermiş Kur’an’daki ibadetleri ( Allah’ın tüm emirleri ibadetleri insanların yararına hep insanlar için tüm yasaklarıda insanların zararına olduğu için yasaklanan haramlardır. ) yaparak dünyada mutlu olmamızı sonuçta cenneti kazanmamızı istemistir.

Güzel bir manzara resmini ressam neden yapar ? Çünkü hosuna gitmis sevmistir. Önceden o resim yokken sonradan yapılmış olur. Tıpkı bunun gibi Allah’ta evreni ve insanlari sevdigi için güzellik için önceden yokken yoktan var etmiş dünyada insanlar cenneti yaşasın diye ibadetleri ( insanlara yararlı olan şeyleri ) emretmiş bu ibadetleri yapıp dünyayı cennete çevirenlere ahirette cenneti vaad etmiştir.

Insana hizmet için evreni ( su agaç hayvan bitki...) yaratan Allah dünyada huzur barış içinde yaşaması için emir-yasaklar ( ibadeti ) insanlara bildirmiş bunlar yapanlarada cenneti vermistir.

Insan üç nedenle yaratılmıştır : Allah sevdigi için insanı yaratt insana hizmet etsin diye evreni yarattı cennete gidelim diyede cennetin anahtarı olan Kur’an’ı indirdi. Ibadet dünyayı cennete çevirir ahirettede cenneti garantiler...yaratılmasaydık cennete gitme ihtimalimiz olmazdı.

NOT :Agrı sızı ateş diş ve karın ağrısı ...Allah’ın insanlara verdiği bir ceza degil bir hediye bir iyilik bir lutüftur. Çünkü karın ağrısı olmasa karnımızdaki hastalıktan haberimiz olmazdı dişimiz ağrımasa dişimizi kaybedebilirdik ve bizim haberimiz bile olmazdı ...O ağrı sızılar... bizim hastalıklara karşı alarm sistemimizdir ve iyi ki onlar vardır.

O halde ağrı sızı ...bir ceza değil bir mükafaat bir hediye ‘dir.

islamustundur
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
kara şimşek
Süper Üye
Süper Üye
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 770
Yaş : 28
Nerden : malatya
Kayıt tarihi : 21/09/08

MesajKonu: Geri: ALLAHU TEÂLÂ’NIN VARLIĞININ İSPATI   Salı Ocak 06, 2009 8:48 pm

saol be aslan ALLAH'ın varlığını kesin olarak kanıtlamışsın
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.muziginodaklanmayeri.azbuz.com
 
ALLAHU TEÂLÂ’NIN VARLIĞININ İSPATI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SAKURA NUN BÜYÜSÜ
» banlanan üyelerin üstünü çizme :(( yardım
» Alexa’da Üst Sıralara Yükseltme

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bilgi Forum :: Dini Konular :: İslam ve İnsan-
Buraya geçin: